RNDr. Jan Rak: fascinující realita naší existence | Škola přírodního léčení TILIA

JE ČAS NA ZMĚNU

RNDr. Jan RAK, Ph.D.

FASCINUJÍCÍ REALITA NAŠÍ EXISTENCE

Poslechněte si velmi zajímavý videorozhovor, proklik přímo na rozhovor POD VIDEEM je aktivní.

Jaká sdělení v rozhovoru jsou velmi důležitá?

...umět ovládat své myšlenky a emoce je zlatým grálem mysticismu...

...jde o kódovací jazyk, který vytváří úrovně podvědomí, ty pak následně ovlivňují vytváření naší reality...

...logický přístup k objektivní realitě je neudržitelný; 20. století ukázalo hranice, kam až může dojít racionální myšlení...

...mystikové říkají, že skutečnou podstatu už nedokážeme vysvětlit pomocí slov, rovnic a výpočtů......skutečná realita se dá jen zažít...

...děti nemůžeme vychovávat tak, že jim řekneme, co je realita; děti jen musí být otevřené a samy si realitu zažívat...

...domnívám se, že dnešní dění ve společnosti je obrovskou transformací a možností pochopení, o co v životě opravdu jde; pochopení, že my jsme tvůrci reality....

...současná situace nás může zbavit strachu ze smrti a otevřít obrovským způsobem nové dimenze vědomí...

...uvědomění si, že "JÁ JSEM" je LÁSKA......"JÁ JSEM" založené jen na výpočtech je iluzí...

PROČ SE NEMUSÍME BÁT?

Pokud máte chuť a čas, podívejte se nejen na rozhovor s prof. Rakem, ale i na část videí níže. Uvědomte si absolutní dokonalost, harmonii a léčivý řád, kterého jsme všichni součástí. Prociťte tu fascinující sílu (s)tvoření, vše se děje v pravý čas na pravém místě. Vnímáte geniální a neporazitelnou sílu, která i za vámi stojí? Jste jedinečné bytosti a máte nezměrnou moc! Využijte ji tím nejlepším možným způsobem - pro vás i okolí.

Všichni jsme dokonalé bytosti, naše imunita je připravená na setkání s čímkoli z vnějšího prostředí. Prociťme vděčnost za mimořádné dary (vnitřní i vnější), které úplně každý z nás má. Soustřeďme se na svou srdeční čakru a vnímejme přenádherný klid a mír uvnitř nás.

Nadechujme Lásku, vydechujme Lásku. MY jsme Láska!

Eva Trávníčková

Text: ANTHONY HOPKINS - zdroj Facebook


Opusťte lidi, kteří nejsou připraveni vás milovat. Tohle je ta nejtěžší věc, kterou v životě musíte udělat a bude to také nejdůležitější.
Přestaňte dávat svou lásku těm, kteří nejsou připraveni vás milovat.
Přestaňte vést náročné rozhovory s lidmi, kteří se nechtějí změnit.
Přestaňte se setkávat s lidmi, kterým je vaše přítomnost lhostejná.
Vím, že náš instinkt je dělat vše, co můžeme, abychom získali uznání lidí kolem sebe, ale je to také impulz, který nám krade čas, energii, duševní i fyzické zdraví.
Když se začnete ve svém životě projevovat zcela, s radostí, zájmem a odhodláním, ne všichni budou připraveni vás následovat ve vaší čisté upřímnosti.
To neznamená, že musíte změnit to, kým jste, znamená to, že musíte opustit lidi, kteří nejsou připraveni vás doprovázet.

Pokud jste vyloučeni, uraženi, zapomenuti nebo ignorováni těmi, kterým věnujete svůj čas, neděláte si laskavost tím, že jim nabídnete svou energii a život.
Pravdou je, že tu nejsme pro každého a ne každý je tu pro nás.
To je to, co dělá život výjimečným, když najdete pár lidí, se kterými jste opravdovými přáteli, nebo je milujete, se kterými máte opravdový vztah.
Budete vědět, jak je to cenné, protože máte zkušenost s tím, co cenné není.
Čím více času strávíte snahou, abyste milovali někoho, kdo toho sám není schopen, tím více času pak ztrácíte i tím, než se ho zbavíte, abyste se mohli spojit s někým jiným.
Na této planetě jsou miliardy lidí a mnoho z nich vás potká na jejich úrovni, se stejnými vibracemi, zájmy i odhodláním.
Čím menší zůstanete, tím více dovolíte ostatním, aby vás využívali jako polštář, možnost náhradního plánu nebo terapeuta pro své emoční léčení, tím déle zůstanete mimo komunitu, po které opravdu toužíte.
Možná, že když přestanete komunikovat, nebudou vás hledat. Možná, když se přestanete snažit, vztah skončí. Možná, že když přestanete posílat textové zprávy, váš telefon bude celé týdny tichý.
To neznamená, že jste zničili vztah, znamená to, že jediné, co ho drželo, byla energie, kterou jste vynaložili, abyste ho udrželi.
Není to láska, ale přítěž. Jen dáváte šanci tomu, kdo si ji nezaslouží...
Zasloužíte si víc. Jsou lidé, kteří by neměli být ve vašem životě - uvědomte si to.
To nejcennější, co v životě máte, je váš čas a energie, protože obojí je omezené.
Je to vaše energie!
Čemukoliv věnujete svůj čas a energii, to určuje vaši existenci.
Když si to uvědomíte, začnete chápat, proč vás tolik znepokojuje, když trávíte čas s lidmi, kteří vám nevyhovují, a na místech nebo situacích, kde ani nechcete být.
Začnete si uvědomovat, že nejdůležitější věc, kterou můžete udělat pro sebe a pro všechny kolem sebe, je chránit svou energii silněji, než cokoliv jiného.
Udělejte ze svého života bezpečné útočiště, kde jsou povoleni pouze lidé, “kompatibilní′′ s vámi.
Nejste zodpovědní za záchranu nikoho.
Nejste povinni kohokoliv přesvědčovat, aby se zlepšil.
Není vaše povinnost existovat pro jiné lidi a věnovat jim svůj život, kousek po kousku...
Protože pokud se cítíte špatně, pokud se cítíte povinni, budete zdrojem všech svých problémů, obáváte se jen, že nedostanete zpět laskavost, kterou jste ostatním věnovali.
Jedinou povinností je uvědomit si, že jsme pánem svého osudu a přijmout lásku, o které jsme přesvědčeni, že si ji zasloužíme.
Rozhodněte se, že si zasloužíte skutečné přátelství, opravdový závazek a naplněnou lásku.
S pozitivními lidmi a dobrou energií...
Neztrácejte čas s lidmi, kteří za to nestojí, změna vám poskytne lásku, respekt, štěstí a ochranu - to je to, co si zasloužíte.
Počkejte - jen chvíli...
A sledujte, jak se všechno začíná měnit!
Anthony Hopkins