JE ČAS NA ZMĚNU

PROČ STUDOVAT TENTO OBOR?

 • V rámci fytoterapeutických seminářů se seznámíte s využitím bylin při prevenci a léčbě mnoha druhů onemocnění.

 • Budete si umět poradit v praxi jaké byliny, kdy a jakým způsobem použít.

 • Seznámíte se s osvědčenými postupy starých bylinářů i novými technikami.

 • Poznáte jaká je doporučená doba sběru, ideální čas i způsoby zpracování. Jaká bylinka je lepší na výrobu masti a jaká na výrobu tinktury, který kořen je lepší na výrobu oleje a který na sušení atp.

 • Bylinky budete poznávat všemi smysly v různých ročních obdobích i v přírodě.

 • Budete rozvíjet intuitivní vnímání rostlin.

 • Ochutnáte základní jednodruhové čaje či čajové směsi na probírané téma.

 • S bylinkami vás naučíme pracovat - vyrobíte si sami několik léčivých bylinných prostředků a přírodní kosmetiku.

 • Popíšeme vám různé technologie výroby, doporučíme konkrétní postupy i materiály. Ukážeme vám, jak zajistíte trvanlivost preparátů a jak zesílíte účinek bylin.

 • Dále získáte netradiční informace z oblasti energie krajiny. Budete se učit vnímat místa v přírodě z pohledu charakteru jejich energie a využívat léčivou přírodní energii jako významnou podporu při regeneraci a léčbě organizmu.

 • Pochopíte základní psychosomatické souvislosti fytoterapeutické léčby, které jsou zejm. při léčbě chronických či těžkých onemocnění rozhodující.

 • V rámci studia se seznámíte s fungováním lidského těla ve stavu zdraví i nemoci, s patologickými procesy, které můžete vyčíst pomocí obličejové diagnostiky a řeči lidského těla. Rozpoznáte důležité signály energetického oslabení či poškození daného orgánu a naučíte se některé možné způsoby nápravy.

 • Pro bylinky vás nadchneme a naučíme vás vnímat jejich možnosti.