pokračovací letní škola gemmoterapie a bylinářství | Škola přírodního léčení TILIA

JE ČAS NA ZMĚNU

 

 

P O K R A Č O V A C Í

 

PRAKTICKÁ ŠKOLA GEMMOTERAPIE A BYLINÁŘSTVÍ

 

s Ing. Marií Šimkovou a Jitkou Jakešovou  

 

Pojďte s námi prožít letní týden ve společnosti stromů a keřů s jejich nádhernou, silnou a ukotvující energií. Zúčastněte se s nimi neustále se opakujícího koloběhu roku, koloběhu vzniku a zániku, růstu a umírání. Ponořte se do světa vyrážejících pupenů, mízy, dřeva, růstu a opadávání listů. Poznejte to nejcennější a nejvýživnější, co nám rostliny můžou poskytnout ve svých zárodečných tkáních – pupeny a výhonky. Jsou to drahokamy a klenoty ukryté ve formě tinktur, s obrovskou regenerační a léčivou silou.
Srdečně Vás zveme na pokračovací – rozšiřující kurz gemmoterapie. Je určený pro vás, kteří jste s námi prožili letní školu gemmoterapie v předchozích letech a další zájemce se základními znalostmi gemmoterapie.
Náplň pokračovacího kurzu vznikla na základě nových zdrojů informací a nových zkušeností. A také stále většímu zájmu o tuto část fytoterapie.

TERMÍN: 15. až 20.7.2024 /pondělí až sobota/

zahájení v pondělí v 15. hodin, ukončení v sobotu kolem 14. hodiny

dopolední program od 9 do 12 hodin, odpolední od 15 do 18 hodin + 1x botanická procházka po nejbližším okolí


MÍSTO KONÁNÍ: Ekologické centrum LOUTÍ 4, Rabyně 252 08 /Střední Čechy, blízko Benešova u Prahy

CENA: 10.400,- Kč  zahrnuje účast na všech seminářích, ubytování, stravování (snídaně, oběd, večeře), parkování

UBYTOVÁNÍ:  ve 2 až 4 lůžkových mezonetových pokojích s vlastním hyg. zázemím

 STRAVOVÁNÍ: výborná vegetariánská strava 3x denně /zahájení v pondělí večeří, ukončení v sobotu obědem/

PŘIHLÁŠENÍ: Eva Trávníčková, e-mail: skolaleceni@seznam.cz, tel.: 731 508 918

Program GEMMOTERAPIE:

  • Imunita – pupeny a léčení

  • Dýchací ústrojí – pupeny a léčení

  • Látková výměna a zažívání – pupeny a léčení

  • Vylučovací ústrojí – pupeny a léčení

  • Pohybový aparát – pupeny a léčení

  • Nervová soustava a psyché – pupeny

  • Nervová soustava a psyché – léčení

  • Oběhový systém – pupeny a léčení

  • (Smyslové orgány-pupeny a léčení)

 

JAK BUDE VÝUKA VYPADAT?

Náplň GEMMOTERAPIE bude uspořádaná do 8 okruhů v tříhodinových blocích (3 hodiny dopoledne, 3 hodiny odpoledne).

GEMMOTERAPII lektoruje Ing. Marie Šimková:


Nejprve si velmi podrobně popíšeme účinky pupenů působících v dané oblasti (např. v dýchacím ústrojí) a pak možnosti jejich využití v léčení širokého spektra nemocí. Bude se jednat o velké prohloubení a rozšíření znalostí ze základního kurzu NEBO PŘEDCHOZÍCH LETNÍCH ŠKOL GEMMOTERAPIE!
Součástí bude praktické poznávání a popis zimních a letních větviček stromů a keřů. Některé tinktury také ochutnáme.

BYLINKY V DOMÁCÍ LÉKÁRNĚ A KOSMETICE - teorie, praxe

Lektoruje Jitka Jakešová

Na odlehčení a odpočinutí od informačně náročné gemmoterapie pro vás Jitka JAKEŠOVÁ připravila dva praktické tříhodinové bloky o bylinkách v domácí lékárně a v kosmetice. V prvních 3 hodinách si povíme, jaké léčivé prostředky si z bylinek můžeme připravit doma. Jak se dělají masti, lihové tinktury a léčivé oleje a které bylinky bychom měli mít doma jako první pomoc. V druhém bloku budeme tvořit z bylinek sprchový šampon s meruňkovým olejem a šťávou z aloe vera + balzám na rty s kakaovým máslem. Věřím, že vás tvoření z bylinek z Boží lékárny stejně osloví jako nás.

 

 

 

 

 

 

 

Těšíme se na setkání s VÁMI v příjemném prostředí Ekocentra v Loutí s výbornou vegetariánskou kuchyní pana Romana...

Ing. Marie Šimková, Jitka Jakešová a Eva Trávníčková