zdravé vaření v praxi | Škola přírodního léčení TILIA

JE ČAS NA ZMĚNU

                                        

ZDRAVÉ VAŘENÍ V PRAXI

Partner projektu: Vegetárna Impala, Nová 13, České Budějovice, www.vegetarna.cz   

   

LEKTORKA: Bc. Lenka Zelinová Votavová - výživová poradkyně

Ve své praxi využívá výživové poradenství z hlediska příčinných souvislostí.

 

 Páteční podvečer   9. prosinec 2022 - 16 až 20 hodin

ZDRAVÉ VÁNOČNÍ MENU:

JAK O SVÁTCÍCH ZDRAVĚ VAŘIT A PÉCT

aneb ať ve zdravém těle s radostí sídlí zdravý Duch!

Naše tělo není obětní beránek, kterého položíme na oltář vánočních oslav!
Řekneme si praktické rady, typy a zkušenosti, abychom nový rok přivítali ve všech směrech lehčí a radostnější.
Vytvoříme a ochutnáme lahodné, zdravé, leč dosti klasické vánoční recepty, po kterých se budeme cítit lehce.
A také vytvoříme pohodu, která k Vánocům patří.

____________________________________________

 MÍSTO KONÁNÍ obou seminářů: TILIA, Budivojova 7, Č. Budějovice    

CENA: 1.000,- Kč

PŘIHLÁŠENÍ: skolaleceni@seznam.cz nebo telefonicky: 731 508 918

 

Z životopisu lektorky Bc. Lenky Zelinové Votavové:

Ve své praxi i v osobním životě se zabývám souvislostmi a smysluplným žitím. Se svými klienty společně hledáme příčiny jakékoli nerovnováhy v jejich životě. Mým cílem je nést poselství síly, kterou každý z nás má. Pomáhám svým klientům tuto sílu v sobě objevit a pochopit, že v rukou drží všechny nástroje proto, aby byli šťastní. Vracím se k prastarým moudrostem, mým rozhodovacím nástrojem je srdce, žiji v přírodě a s přírodou a jsem šťastná. V žití i ve stravování preferuji jednoduchost. Pracuji formou odblokování nefunkčních postojů, zpracovávám klientům individuální jídelníčky za pomoci kineziologického testu, dělám kurzy hubnutí, vařím a pracuji s bylinkami. Jak uvnitř, tak venku. Tím, co máme uvnitř, ovlivňujeme venek. To, co máme uvnitř, můžeme kdykoli změnit. Tomu věřím, to mi funguje.

Lektorka Lenka vás zaujme svou příjemnou energií, zdravým sebevědomím i poctivou přípravou každého semináře.

Vaření zajímavě propojuje s pozapomenutými tradicemi našich babiček i s duchovními souvislostmi problémů v oblasti stravování.

Čeká vás prima parta lidí a příjemné prostředí.

_____________________________

Fotografie z našeho vaření:

 

Inspirujte se několika z mnoha receptů kurzu:

Jáhlové karbanátky s devatero druhy bylinek:

Smícháme: vařené jáhly, ovesné vločky, vajíčka, bylinky ze zahrádky a louky

(petržel, mladé výhonky kopřiv, květ i list černého bezu, jitrocel, kostivalové listy, listy maliníku, ostružiníku, bršlice, popenec).

Dochutíme zdravější náhražkou soli Salkou, kurkumou a sojovou omáčkou. Z hmoty vlhkou rukou vytvarujeme karbanátky, skládáme na pečící papír na plech, před pečením potřeme olejem. Doba pečení cca 15-20 minut na 200 st.

Polévka jitrocelová s květákem:

Na oleji zpěníme cibulku, zalijeme výluhem z vařeného jitrocele (i s jitorcelem), přidáme vařený květák. Rozmixujeme na krémovou polévku. Dochutíme Salkou a pepřem. Na talíři zdobíme výhonky ptačince nebo jiných jedlých bylinek.

Pomerančové raw kuličky s chia semínky:

50 g chia semínek necháme 1 hodinu bobtnat ve 100 ml pomerančové šťávy. Rozmixujeme a přidáme 150 g strouhaného BIO kokosu, mletou skořici a 4 lžícre medu. Tvarujeme kuličky a obalujeme např. ve skořiči, kokosu, kakau, drcených oříškách...

 

A zde je několik ukázek z červnového vaření:

 

Řebříčková polévka:

Už jste ochutnali polévku z léčivé bylinky řebříčku obecného? Příjemně vás překvapí její delikátní jemná chuť.

3 hrnky čerstvých listů řebříčku obecného (má bílé květy) povaříme 5 minut, vodu slijeme. Na lžíci tuku osmahneme cibuli s jednou lžičkou hladké špaldové mouky. Zalijeme zeleninovým vývarem a krátce povaříme. Rozmixujeme do hladka a doplníme sojovým polotučným mlékem v bio kvalitě (biosoja není geneticky modifikovaná). Ochutíme solí Salka (je pro tělo vhodnější než běžná kuchyňská sůl), mletým zázvorem, mletým muškátovým oříškem a špetkou skořice.

Pohoštění z květů juky zahradní:

Víte, že bílé květy venkovní juky se dají jíst za studena i používat v kuchyni? Chuťově připomínají cibuli nebo pórek.

Zlehka orestované bílé květy juky společně s nasucho osmaženou bagetou a sklenicí vína (nebo vinné šťávy) je vhodnou letní večeří nebo rychlé netradiční pohoštění pro návštěvu, které vykouzlíte za pár minut a za pár korun.

Muchovníkový koláč:

Jedinečnou chuť muchovníku jsem objevila až loňský rok. Od té doby je jeho keř součástí naší zahrádky.

Zkuste doma připravovaný kynutý koláč ozdobit vrstvou plodů muchovníku.