české bylinářství | Škola přírodního léčení TILIA

JE ČAS NA ZMĚNU

TRADIČNÍ ČESKÉ BYLINÁŘSTVÍ

                                                                 

Lektorka: Ing. Simona Stejskalová

Místo konání:  Centrum ekologické výchovy CASSIOPEIA, Jizerská 4, Č. Budějovice

Cena: 2.000,- Kč za víkend

PŘIHLÁŠENÍ: Eva Trávníčková, tel.: 731 508 918, e-mail: skolaleceni@seznam.cz

Pro bylinky vás nadchneme, naučíme vás s nimi pracovat a přirozeně cítit jejich možnosti.

 

VÍKEND 2. a 3.  září 2023

 • srdečně cévní systém

 • lymfatický systém a imunita

 • záněty

 • nádorová onemocnění

 • alergie

 

 

Jak budeme o víkendu pracovat a co se naučíme?

 • Povíme si o mnoha vhodných bylinách, které nám v této oblasti mohou významně pomoci. Řekneme vám, jaké léčivé směsi bylin používali známí staří bylináři.

 • Bylinky budeme vnímat všemi smysly – očima, hmatem, čichem i chutí. Bylinky ochutnáme v čerstvé podobě nebo připravených čajích.

 • Některé byliny budeme určovat i v přírodě /přírodní zahrada centra Cassiopeia/.

 • Podporovat budeme vaši schopnost intuitivního bylinaření.

 • Na školní "bylinkářské burze" si vzájemně můžete vyměnit sazenice různých druhů bylinek, okrasných rostlin nebo semínek.

 • Skripta v elektronické podobě shrnou důležité informace z celého víkendu.

Z životopisu lektorky:

Je absolventkou Mendelovy zemědělské a lesnické university, kde později také vyučovala a podílela se na vzniku předmětu Etologie hospodářských zvířat. Postgraduálně vystudovala pedagogiku a psychologii se zaměřením na únavové syndromy. Po odchodu z Brna se se patnáct let věnovala publikování v odborných časopisech a novinářské praxi a vedla taneční soubor „Cinderella“.

Setkání s energií menhiru na Dobré Vodě u Třebíče ji přivedlo do oblasti šamanské a léčitelské praxe. Šestnáct roků je certifikovanou cvičitelkou systému Jóga v denním životě, věnuje se léčbě pomocí Hlubinné regresní psychoterapie, Bachových květových esencí a gemmoterapie.

Pro kraj Vysočina navrhla a vyznačila 860 km jezdeckých stezek pro dálkové putování na koni.

V současné době přednáší jako lektorka agroturistiku, etologii koní, bylinkářství a etnobotaniku, učí chůzi po žhavých uhlících a vede specializované semináře („Probouzení šamanky“, „Mantrické tance dávných tradic“, „Odvádění zbloudilých duší“, „Energie krajiny,“ „Vědomé umírání“).

Žije a pracuje v Moravských Budějovicích. Spolu s manželem a oběma dětmi se ve volném čase věnuje geocachingu. Má také ráda knížky, tanec, vysokohorskou turistiku, speleologii, rafting a spolu s dcerou vlastní dva bílé koně.