české bylinářství | Škola přírodního léčení TILIA

JE ČAS NA ZMĚNU

TRADIČNÍ ČESKÉ BYLINÁŘSTVÍ

                                                                 

Lektorka: Ing. Simona Stejskalová

10. a 11. září 2022,   sobota: 10 - 18, neděle: 9 - 16 hodin

Místo konání:  Centrum ekologické výchovy CASSIOPEIA, Jizerská 4, Č. Budějovice

Cena: 2.000,- Kč za víkend

PŘIHLÁŠENÍ: Eva Trávníčková, tel.: 731 508 918, e-mail: skolaleceni@seznam.cz

Pro bylinky vás nadchneme, naučíme vás s nimi pracovat a přirozeně cítit jejich možnosti.

 

víkend  10. a 11. ZÁŘÍ 2022:

  • močopohlavní soustava: ledviny a močový měchýř, prostata, ženské orgány

  • vylučovací soustava: tenké a tlusté střevo

 

 

Jak budeme o víkendu pracovat a co se naučíme?

  • Povíme si o mnoha vhodných bylinách, které nám v této oblasti mohou významně pomoci. Řekneme vám, jaké léčivé směsi bylin používali známí staří bylináři.

  • Bylinky budeme vnímat všemi smysly – očima, hmatem, čichem i chutí. Bylinky ochutnáme v čerstvé podobě nebo připravených čajích.

  • Některé byliny budeme určovat i v přírodě /přírodní zahrada centra Cassiopeia/.

  • Podporovat budeme vaši schopnost intuitivního bylinaření.

  • Na školní "bylinkářské burze" si vzájemně můžete vyměnit sazenice různých druhů bylinek, okrasných rostlin nebo semínek.

  • Skripta v elektronické podobě shrnou důležité informace z celého víkendu.

Z životopisu lektorky:

Je absolventkou Mendelovy zemědělské a lesnické university, kde později také vyučovala a podílela se na vzniku předmětu Etologie hospodářských zvířat. Postgraduálně vystudovala pedagogiku a psychologii se zaměřením na únavové syndromy. Po odchodu z Brna se se patnáct let věnovala publikování v odborných časopisech a novinářské praxi a vedla taneční soubor „Cinderella“.

Setkání s energií menhiru na Dobré Vodě u Třebíče ji přivedlo do oblasti šamanské a léčitelské praxe. Šestnáct roků je certifikovanou cvičitelkou systému Jóga v denním životě, věnuje se léčbě pomocí Hlubinné regresní psychoterapie, Bachových květových esencí a gemmoterapie.

Pro kraj Vysočina navrhla a vyznačila 860 km jezdeckých stezek pro dálkové putování na koni.

V současné době přednáší jako lektorka agroturistiku, etologii koní, bylinkářství a etnobotaniku, učí chůzi po žhavých uhlících a vede specializované semináře („Probouzení šamanky“, „Mantrické tance dávných tradic“, „Odvádění zbloudilých duší“, „Energie krajiny,“ „Vědomé umírání“).

Žije a pracuje v Moravských Budějovicích. Spolu s manželem a oběma dětmi se ve volném čase věnuje geocachingu. Má také ráda knížky, tanec, vysokohorskou turistiku, speleologii, rafting a spolu s dcerou vlastní dva bílé koně.